Genel Başkanımız hakkında

Dr. Muharrem Vedat ERYETİŞ,

İstanbul Pendik’te doğdu. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği bölümünü bitirdi ve Almanca öğretmeni oldu.Frankfurt Üniversitesinde Germanistik/Arkeoloji okudu. Ahmet Yesevi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans öğrenimini tamamlayarak, Eğitim Yönetimi alanında bilim uzmanlığı derecesini elde etti. Varna Teknik Üniversitesinde de “kamu yönetimi yerel yönetimler” alanında ikinci yüksek lisansınıgerçekleştirdi. Meslek Seçimi ve Mesleki Rehberlik “ konulu doktora çalışması ile ”doktor” unvanını kazandı.

Özel Yakacık Balkanlar İlkokulu/ Ortaokulu ve Özel Balkanlar Havacılar Anaokulunun kurucu ortağı; Balkanlar Pendik Ortaokulu, Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Nasibe Eryetiş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, Balkanlar Akşam Lisesi, Eryetiş Reis Denizcilik ve Gemi Adamı Yetiştirme Merkezi, Eryetiş Eğitim ve Kültür Vakfı ve Balkan Üniversitesinin (Bulgaristan/Varna) kurucusudur.
Demokrat Parti Marmara Bölgesi Kurucu Teşkilat Başkanlığı, Pendik Kurucu İlçe Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyeliği, Başkanlık Divanı Üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. ADNAN MENDERES DERNEKLER FEDERASYONU (ADFED) kurucu üyesi olup, halen ADFED Genel Başkanlığı görevini sürdürmektedir.
Evli ve üç çocuk babası olan Dr. Vedat ERYETİŞ Almanca, İngilizce ve Bulgarca bilmektedir.

ADFED Adnan Menderes Dernekler Federasyonu.