BAŞKAN'DAN MESAJ VAR

Kıymetli demokrasi aşıkları, geleceğin güçlü ve müreffeh Türkiye'si evrensel ilkeler üzerinde yükselecektir.
Adnan Menderes Dernekler Federasyonu olarak, belirlediğimiz DEMOKRASİ,HÜRRİYET,ADALET,SİYASİ AHLAK ve MİLLİLİK ilkeleri tüm insanlığın ortak ilkeleridir. Bizler, bu ilkelerin federasyonumuza gönül veren demokratlar ile birlikte ,demokrasi ruhunu taşıyan bütün dostlarımız tarafından yaşatılmaya çalışılacağına inanmaktayız.

Gönül dostlarım, ilkeleri olmayıp veya var olup, ilkelerine değer vermeyen kurumların veya devletlerin ayakta kalması mümkün değildir. Bu nedenle bizlerle birlikte demokrasi adına, insanlık adına, hürriyet adına yürüyen veya yürüyecek olan tüm demokrasi sevdalılarının, ADFED olarak vazgeçilmezimiz olan bu beş ilkeye sahip çıkmasını, güzel ülkemizin güçlü geleceği için elzem görmekteyiz. Bizler çıktığımız bu uzun ve zorlu yolculukta , bütün mesaimizi insanlık ve ülkemiz adına, bu ilkelerin daha da güçlendirilmesi için harcamaya söz verdik. İnsanlık için çıktığımız bu yolda, ilkelerimizin erdem ve fazilet dolu bir geleceği müjdelediğinin bilincindeyiz. Bu nedenle huzur dolu, yarının Türkiye'sinin devletler muvazenesinde hak ettiği noktaya ancak ve ancak bu ilkelere sıkı sıkıya sarılarak geleceğinin bilincindeyiz. Bu bilinçle, ideolojilerin acımasız tarafgirliğine karşı durmanın yolunun ,bu ilkelere sahip çıkmakla olabileceğini düşünmekteyiz.İlkelerin yaşatılmasını, gelecek kuşaklar adına bir borç olarak telakki etmek zorundayız.

Birbirimize değer vereceğimiz bir geleceğin inşası ,demokrasiden, adaletten, hürriyet ten, siyasi ahlaktan ve milli birlikten geçer. Eğer bu ilkeler neslimize iyi anlatılırsa , ideolojilerin kutuplaştırıcı pençelerinden kurtulan nesillerin doğması sağlanmış olur. Sahip çıkacağımız bu ilkelerle sevginin saygının ,karşılıklı değer vermenin, geniş sineli güzel insanların varlığını hep birlikte müşahade etmiş olacağız.

Saygıdeğer Büyük Türkiye Sevdalıları, cani gönülden inanıyorum ki, kendi dünyanızda yaşamaya çalıştığınız, ahlakı değerlerinizi, Adnan Menderes dernekler Federasyonu çatısı altında yaşatmaya çalışacaksınız. İnsan odaklı bir sivil toplum örgütü olarak, yaşatma kaygısı ile yarının Türkiye'sinde huzur içerisinde birlikteliğimiz için ilkelerimizden taviz vermeyeceksiniz..

Dr.Muharrem Vedat Eryetiş
ADFED Genel Başkanı

ADFED Adnan Menderes Dernekler Federasyonu.